Our branches

Child Health and Diseases

En degerli varliklarimiz olan çocuklarimiz için, büyük bir özen ve deneyimle uygun ortami saglayan Özel Konya Farabi Hastanesi, Çocuk Hastaliklari Bölümü’nde 0-16 yas grubuna tüm pediatrik sorunlari kapsayan tibbi konularda hizmetin yani sira, saglikli çocuklarin da genel muayenesi, büyüme, gelisme ve beslenme takibi ile asi uygulamalari da yapilmaktadir.

Bölüm’müzde çocuklarimizin sagliginin korunmasi ve gelistirilmesine yönelik aylik gözlem yapilmaktadir. Bu kapsamda emzirme danismanligi verilmekte, büyüme izlenmekte, asilama ve taramalar yapilmakta ve gerekli konularda aile egitimi üzerinde durulmaktadir.

Yatarak tedavi görmesi gereken çocuk hastalarimizin aileleri ile beraber kendilerini evlerinde hissedecekleri bir ortamda tedavileri düzenlenmektedir.

Acil servisimizde danisman hekimlerimiz ihtiyaç duydugunda, çocuk hastalarimiza uzman hekimlerimiz tarafindan müdahale edilebilmektedir.

Yenidogan Yogun Bakim Servisi’nin özellikleri ve yapilan tedaviler

Saglikli yenidogan bebekler için klinigimizde bebek ve emzirme hemsireleri tarafindan annelere emzirme, bebek bakimi ve anne sütü gibi konularda egitim verilmektedir.

Yenidogan Yogun Bakim Ünitemiz’de güncel yenidogan yogunbakim prensipleriyle bebeklerimizi tedavi ederek, normal dogan yasitlari gibi saglikli olarak yasama hazirlamaktayiz.

Yenidogan (Neonatal) ünitemizde erken ve problemli dogan bebeklerin solunum ve dolasim destegi en üst düzeyde toplam 7 kuvözle saglanmaktadir.

Ünitede yapilabilen tedaviler:

Solunumdestegi (ventilatör tedavisi)
 
Kan degisimi

Fototerapi(isik tedavisi)

Ünitemiz diger hastanelerden de bebek kabul etmektedir. Diger hastaneden alinan hasta bebek için transport (nakil) saglanabilmektedir. Transport ekibimiz 24 saat hizmet vermekte.
Branches Doctors

Uzm. Dr. Ülker YİĞİT AKSOY

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Doctor Profile

Uzm. Dr. Beril YAVUZ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Doctor Profile
Farabi Hospital

Comfortable Healthcare. Technological Healthcare. Modern Healthcare

© 2022 All rights reserved.
All rights of the articles, pictures and news on our site are reserved.
It can not be used without permission, without showing the source.