Our branches

Radiology

Radyoloji bölümü çeşitli fiziki metodlar ile çalışan teknolojik cihazlar ile insan vücudunun görüntülenmesini esas alan tıbbın bir dalıdır.
Mühendislik,  bilgisayar ve elektronik gelişmeler radyoloji bölümünün her geçen gün çok hızlı bir şekilde gelişmesine neden olmaktadır.Artık insan vücudunu her yönüyle görüntülenebilir bir hale gelmiştir.

Hastanemizde son teknoloji cihazlardan oluşmuş cihaz parkımızla hastalarımıza en kaliteli hizmeti sunmaktan gurur duymaktayız.

Bölümümüzde Open MR,çok kesitli bilgisayarlı tomografi,renkli doppler ultrason, mamografi  ve röntgen cihazlarımızla hizmet vermekteyiz.
Open MR  ile kapalı olan korkusu olan hastalarda rahatlıkla tetkiklerini yapmaktayız.Kapalı olan korku  sebebiyle tetkiklerini yaptıramamak  gibi sıkıntıları giderilmektedir.

Çok  kesiter tomografi cihazlarımızla her türlü tetkik yerine getirilmektedir.İnce ve hızlı kesitler  elde edilmektedir.

Renkli doppler  ultrason cihazlarımızla ultrason tetkikleri ve renkli doppler incelemeleri yapılmaktadır.Ayrıca renkli doppler cihazımızda bulunan 4 boyut özellik sayesinde gebelerde 4 boyut usg  tetkiki yapılmaktadır.Obstetrik detaylı değerlendirme yapılmaktadır.İdeali  20-24 haftalar arasında yapılan incelemelerde fetal anomali taraması yapılmaktadır.

Mamografi ve röntgen cihazlarımızdan CR ile elde edilen  görüntüler dijital ortama PACS sistemine aktarmaktadır.

Hastanemizde bulunan PACS sistemi sayesinde MR, BT ve röntgen görüntüleri dijital ortamda arşivlenmektedir.Hastalarımızı  kontrol incelemelerde   bu sayede eski ve yeni  tetkik kıyasları yapılmaktadır.Tüm hekim arkadaşlarımız bilgisayar ekranlarından görüntüleri inceleyebilmektedir.

İnternet üzerinden uzaktan bağlantı ile bilgisayarlı tomografi ve MR görüntüleri incelenebilmektedir.Bu sayede özelikle acil servise başvuran hastalarımıza 24  saat hizmet verilmektedir. 
Branches Doctors

Uzm. Dr. Mustafa YEŞERİ

Radyoloji Uzmanı

Doctor Profile

Uzm. Dr. Arzu YILDIRIM CENGİZ

Radyoloji Uzmanı

Doctor Profile
Farabi Hospital

Comfortable Healthcare. Technological Healthcare. Modern Healthcare

© 2022 All rights reserved.
All rights of the articles, pictures and news on our site are reserved.
It can not be used without permission, without showing the source.